Norint odiniams gaminiams suteikti asmeniškumo, ant jų įamžinti logotipą, tekstą ar simbolius galima rinktis įspaudus arba graviravimą. Tačiau kurį būdą pasirinkti? Apžvelkime pagrindines jų savybes ir sužinokime kuo jie skiriasi.
Graviravimas ant odos:
- Procesas: Graviravimas yra atliekamas su lazeriu. Jis tiksliai pašalina dalį odos paviršiaus.
- Išvaizda: Graviruojant ant odos atsiranda įdubimas. Graviruota vieta dažniausiai būna tamsesnės spalvos, tačiau tai priklauso nuo odos tipo ir spalvos. Įprastai ant šviesesnių odos spalvų yra sukuriamas didesnio kontrasto efektas, pavyzdžiui ant šviesiai rudos odos graviruota vieta bus tamsiai rudos spalvos. Graviūra dėl lazerio kaitros gali šiek tiek aprūkti, patamsėti ar tepti.
- Įvairovė: Graviravimui beveik nėra jokių apribojimų dizainams. Galima graviruoti įvairius simbolius, ilgus tekstus, paveikslėlius ar kt.
- Patvarumas: Graviravimas yra atsparesnis įbrėžimams, laikui bėgant yra mažiau linkęs nusidėvėti ar blukti, todėl tinkamas kasdien naudojamiems produktams.
Įspaudai ant odos:
- Procesas: Įspaudai ant odos kuriami su presu spaudžiant įkaitintą metalinį antspaudą ant odos. Taip oda yra įspaudžiama ir pakaitinta patamsėja.
- Išvaizda: Įspaudai atrodo solidžiau, dera su pačiu gaminiu. Jie yra šiek tiek įdubę ir įprastai, šiek tiek tamsesni nei gaminio oda, tačiau jie priklauso nuo odos tipo ir spalvos. Ant šviesių odos spalvų dažniausiai matosi ryškiau.
- Įvairovė: Galima įspausti tik mūsų turimus simbolius – raides, skaičius ir kitus simbolius – kuriuos turime dviejų dydžiu. Taip galima įamžinti inicialus ar trumpus žodžius.
- Patvarumas: Įspaustas į odą dizainas yra mažiau linkęs nusidėvėti, trintis ar išblukti, nei iškilūs dizainai. Dėl to įspaudai yra tokie pat ilgaamžiai kaip ir graviravimas.
Apibendrinant, graviravimas leidžia savęs neriboti įamžinant įvairius dizainus, kai tuo tarpu įspaudai gali padėti sukurti prabangesnį, vientisesnį vaizdą. Pasirinkimas tarp įspaudų ir graviravimo priklausys nuo norimų estetinių ir lytėjimo savybių, nuo konkrečios išvaizdos, kurią norite pasiekti savo gaminiui, taip pat nuo dizaino sudėtingumo.